poniedziałek, 10 października 2016

Facebook Messenger Lite - Tak powinny wyglądać komunikatory

W czasach kiedy komunikatory ważą pomiędzy po 200MB i zajmują czasem nawet po 500MB pamięci RAM ciężko jest osobom, które nie potrzebują w komunikatorze gier, naklejek, animacji  oraz innych dobrodziejstw, które zaserwowała nam ostatnia aktualizacja Messengera.

Na szczęście po cichu wyszła również inna wersja tej aplikacji. Mowa o Facebook Messenger Lite, który jest po prostu odchudzoną wersją swojego starszego brata. Aplikacja jest prosta, schludna i przede wszystkim "lekka". Po instalacji zajmuje jedynie 16MB czyli ponad 10 razy mniej niż normalna wersja.
Aplikacja ma wszystko czego potrzebujemy do "wysłania wiadomości" oraz również nie ma problemu z przesyłaniem plików. Co prawda zabrakło obsługi połączeń głosowych ale w czasach kiedy praktycznie każda sieć oferuje darmowe rozmowy nie jest to niezbędna funkcja.

Wersja Lite ogólnie została zaprojektowana oraz wydana dla mniej rozwiniętych krajów gdzie mało kogo stać na smartfon z kilku-rdzeniowym procesorem oraz stały dostęp do internetu. Dlatego aplikacja działa nawet na telefonach z jedno-rdzeniowymi procesorami i  Androidzie 2.3. Nie ma też problemu z połączeniem danych gdyż wystarczy jedynie 2G (EDGE) a jeśli połączenie zostanie utracone podczas wysyłania wiadomości, zostanie ona wysłana po ponownym połączeniu.

Niestety aplikacja nie jest na razie dostępna dla naszego kraju więc nie pobierzemy jej z Google Play. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie jej ręcznej instalacji. Aktualna wersja aplikacji dostępna jest na APKMirror. Wersja przetestowana, wszystko działa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz