czwartek, 20 kwietnia 2017

Adapter w slocie SIM = Uszkodzone złącze SIM

Adapter w Slocie SIM = Uszkodzone Złącze SIM


Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia złącza SIM jest pozostawiony w nim adapter karty SIM, bez niej samej w środku. Przy próbie wyjęcia takiego adaptera, blokuje się on na stykach odginając je w przeciwną stronę lub zwyczajnie je wyłamuje.
Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest schowanie adaptera do portfela, zamiast do telefonu. Nawet jeśli zgubicie taki adapter to cena nowego jest jedynie maleńkim procentem kosztu wymiany złącza SIM.
Jeśli jednak już adapter utknął w slocie, nie próbujcie wyciągać go sami gdyż bez dedykowanych do tego narzędzi może skończyć się to uszkodzeniem złącza.

W przypadku prezentowanym na zdjęciu powyżej udało się oswobodzić adapter bez jakichkolwiek szkód dla telefonu a cała naprawa trwała mniej niż 5 minut. Gdyby jednak próbować wyciągnąć szufladkę przy użyciu siły, skończyłoby się to poważnym uszkodzeniem złącza SIM.
Dlatego zapraszamy do naszego serwisu gdzie od ręki załatwicie problem zablokowanego adaptera czy samej karty SIM i dzięki temu unikniecie wysokich kosztów wymiany całego złącza.

Zapraszamy, E11 MT-Lab

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz