poniedziałek, 30 listopada 2015

WAŻNE!!! Masz Samsung Galaxy S6 lub S6 Edge i rozbiła Ci się szybka aparatu - przeczytaj to !!!

W ciągu ostatnich kilku tygodni otrzymujemy wiele zgłoszeń opisujących usterkę w telefonach Samsung Galaxy S6 i S6 Edge. Problem wydaje się błahy gdyż uszkodzeniu ulega tylko szybka aparatu ale nie należy jej bagatelizować gdyż taka usterka bardzo często kończy się uszkodzeniem optyki aparatu.
Dlatego jeśli Twój telefon uległ takiemu uszkodzeniu proponujemy zakleić pękniętą szybkę aparatu kawałkiem taśmy aby kawałki szkła nie uszkodziły optyki aparatu oraz udanie się do naszego serwisu w celu wymiany szybki.
Wykonujemy taką usługę na miejscu, w cenie 35zł. Nie jest to wysoka cena w porównaniu do wymiany całego modułu aparatu gdzie koszt takiej usługi to ponad 200zł i może to zakończyć się anulowaniem gwarancji.

19 komentarzy:

 1. Witam wymieniłem szybke, ale aparat ma problem z wyostrzeniem obrazu, a raczej tego nie robi. Co moglo się stać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że kawałek szkła utknął w mechanice aparatu odpowiadającej za ostrzenie obrazu. Koszt naprawy w takim wypadku to około 300zł i przeważnie kilka dni na realizację.

   Usuń
 2. Czy jeśli odpadlo mi szklo na aparacie i nie łapie ostrosci to czy to moze byc wina tylko braku tego szkla i po zalozeniu wszystko wroci do normy czy caly do wymiany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej mało prawdopodobne gdyż ostrość przeważnie nie łapie ze względu na przedmioty umiejscowione blisko przed soczewką. Przeważnie jest to zabrudzenie, zarysowanie samej soczewki albo zarysowane szkło lub sam kawałek szkła za raz przed nią. Natomiast jeśli szkła kompletnie nie ma to ostrość powinna działać dokładnie tak samo jak z czystym szkłem. Jeśli jednak nie działa prawdopodobnie uszkodzona jest mechanika aparatu lub sama soczewka. Możliwe, że kawałek szkła utknął w aparacie i blokuje dostrajanie ostrości albo soczewka jest uszkodzona.
   Jednak bez bezpośrednich oględzin ciężko stwierdzić na 100%.

   Usuń
 3. Czy jak mam rozbita szybke, i na zdjęciach pojawia się czarna kropka, to czy po wymienia wszystko wróci do normy? Czy to wina optyki aparatu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest taka możliwość ale bardziej stawiałbym na optykę aparatu. Jest jednak na to pewien dosyć skuteczny sposób, który możemy zaproponować. Więcej informacji możemy udzielić mailowo lub telefonicznie. Jeżeli jest Pani zainteresowana prosimy o kontakt.

   Usuń
  2. W ramach wyjaśnienia dlaczego nie piszemy o tym sposobie otwarcie mogę powiedzieć tyle, że jest dosyć niekonwencjonalny, ale w żadnym stopniu nie zagraża urządzeniu. :)

   Usuń
  3. wymiana szybki kosztuje 30 zł i to jest cena razem z nowa szybką czy za nową szybkę coś dopłacamy?

   Usuń
  4. 30zł to była cena z przed ponad roku, obecnie wymiana szybki jest w cenie 35zł i oczywiście sama część jest w cenie.

   Usuń
 4. Czy cena 35 zl nadal aktualna i czy naprawa jest od reki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Cena jak najbardziej aktualna. :)
   W 15 minut bez problemu wykonamy naprawę ale proszę wcześniej dzwonić z pytaniem o dostępność danego koloru. Obecnie mamy wszystkie poza zielonym ale zamówienia robimy raz w tygodniu więc czasem potrafią być chwilowe braki jakiegoś koloru.

   Usuń
 5. Czy wymiana jest od reki? Przychodze i po 15 minutach wychodze z naprawionym telefonem?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, mam bialy s6 i chcialabym przyjechać początkiem przyszlego tyg wymienic szybkę prosze mi podac adres i cenę usługi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Serwis mamy na ulicy Galla 9. Koszt wymiany szybki to 35zł.

   Usuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam.
  Zamókł mi telefon i teraz nie mogę uruchomić aparatu (nie włącza się). Jaki koszt takiej naprawy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Cena jest zależna od powstałej usterki; czy jest to jedynie zwarcie na płycie głównej, które możemy usunąć poprzez np. wymianę uszkodzonych kondensatorów, czy uszkodzeniu uległ moduł aparatu. Dlatego najlepiej byłoby podrzucić telefon do jednego z naszych punktów w celu diagnozy. Diagnoza jest bezpłatna a o koszcie naprawy poinformujemy telefonicznie, oczywiście przed jej wykonaniem.

   Usuń
 9. Witam, czy przy wymianie szybki aparatu fotograficznego Galaxy s6 zdejmują Państwo tylną klapkę? Pytam z racji, że posiadam telefon na gwarancji i obawiam się jej utraty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, wymieniamy samą szybkę więc telefon nie jest rozkładany.

   Usuń