niedziela, 3 stycznia 2016

LG G3 - Hard Brick - Test Point

Witamy wszystkich w nowym roku i otwieramy go z przytupem.
Dzisiaj na stół operacyjny trafił LG G3 z objawami totalnego zbrickowania.
Jego właściciel uceglił telefon zaniżając CyanogenMod z wersji 13 do 12.1.
Jak możemy wyczytać w niejednym wątku na XDA, CyanogenMod 13 ma problemy z obsługą pamięci i nie jest to jedynie przypadłość LG G3 gdyż osobiście przerabiałem ten sam problem w Samsungu S4 mini. Okazuje się jednak, że downgrade do wersji 12.1 może zabić telefon lecz z opinii użytkowników wynika, że totalny wipe wszystkich partycji (system, data, cache itd) może nas przed tym ustrzec i dzięki temu będziemy mogli bezpiecznie przeprowadzić downgrade.
Nie potwierdzamy tych opinii, gdyż obecnie nie posiadamy żadnego testowego modelu ale jak ktoś się nie boi zapraszamy do testów.

Wracając do dzisiejszego pacjenta. Oczywiście telefon nie włącza się, brak Download Mode, brak Recovery, komendy Fastboot są odrzucane. Jak byśmy nie chcieli nie ma możliwości wgrania nowego firmware. Jest jednak dosyć niekonwencjonalna metoda wyjścia z tej na pozór beznadziejnej sytuacji - TEST POINT.
Nie będziemy się rozpisywać na temat szczegółów gdyż kto zna tą metodę wie, że można nią posłać płytę główną na wieczny odpoczynek a kto o tym nie wie ostrzegamy - NIE PRÓBUJCIE TEGO W DOMU - jeśli nie wiecie czym to się je.
Zaznaczę tylko, że na początek spróbujemy metodą mniej inwazyjną bez kasowania wszystkich partycji aby zachować IMEI, SN i adresy MAC, które niestety lubią się wysypać podczas tej operacji. Tutaj kolejne ostrzeżenie - NIE PRÓBUJCIE TEGO W DOMU. Jeśli utracicie te numery telefon pomimo tego, że się włączy nie będzie niczym innym jak odtwarzacz MP4 bez dostępu do jakiejkolwiek sieci, łącznie z WiFi. Co prawda są bezpłatne metody na ich naprawę jednak przeważnie nie są one skuteczne i zostają utracone po każdym wgraniu nowego romu lub przywróceniu ustawień fabrycznych.

No to zaczynamy, pacjent na stole przygotowany do operacji i czekamy teraz tylko na narzędzia oraz asystę.

LG G3 - Hard Brick - Test Point - Przygowania

Aktualizacja 1

8 godzin później...

LG G3 - Hard Brick - Test Point - Ostatni Etap Naprawy


Aktualizacja 2

4 godziny później...
Niestety z niewiadomych przyczyn rejestr się na serwisowym komputerze wysypał i naprawa się opóźniła. IMEI już postawiony to teraz czas na finał...
... wisienka na torcie w postaci Androida 6.0 ale z dostępem do roota.


Aktualizacja 3

Po przeprowadzeniu kilku testów na najnowszej wersji V30B zdecydowaliśmy się jednak powrócić do 5.0 gdyż wersja modemu obecna w V30B jest niekompatybilna z modyfikacją bootloadera pozwalającą na używanie TWRP.
Trzeba jednak będzie poczekać aż ktoś znajdzie obejście tego problemu bez konieczności używania modemu z poprzednich wersji.

LG G3 - Hard Brick - Test Point - Naprawiony

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz