sobota, 23 stycznia 2016

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Ostatnio podjąłem poważną decyzję o zmianie telefonu. Pracując na co dzień z telefonami nauczyłem się, że podczas normalnego używania telefonu (oraz sporadycznie do gier) nie ma różnicy czy telefon posiada 2 czy 3GB ramu, procesor 2GHz czy 2.5GHz, Adreno 3xx itp. ponieważ to są tylko cyferki.
Powiedzmy sobie szczerze, że jeśli telefon dzwoni, wysyła SMS'y, potrafi otworzyć każdą aplikację, gry na nim nie przycinają i robi dobre zdjęcia, oraz przede wszystkim da się go obsługiwać jedną ręką to nie ważnie jakie ma numerki w specyfikacji, normalny człowiek powinien być zadowolony.

Niestety bardzo przeze mnie lubiany Samsung Galaxy S4 Mini przestał spełniać kilka z tych wymogów. Pomimo tego, że modyfikacja CyanogenMod 12.1 oraz przyszła wersja 13 dała mu nowe życie, jednak aparat w nim nie nadaje się do robienia zdjęć wykorzystywanych do publikacji oraz jedynie 8GB wbudowanej pamięci przesądziły o jego wymianie.
Wybór nowego telefonu padł na Sony Xperia Z3 Compact. Mały, mocny z dobrym aparatem. Cena przyzwoita więc czego więcej wymagać? Ano etui...
Tu niestety pojawia się spory problem. Pomimo popularności tego modelu oraz jego stosunkowo delikatnej budowy niewielu producentów zdecydowało się wypuścić do niego konkretne etui. Pisząc konkretne mam na myśli firmy takie jak OtterBox, Ballistic itp. Oczywiście mamy Case Mate (2 czy 3 warianty), Cruzerlite, Ringke Fusion ale w każdym coś mi nie odpowiadało.

Tak więc po raz pierwszy zdecydowałem się na bumper, mało znanego producenta Devilcase.

Budowa

Bumper składa się z dwóch idealnie spasowanych części, skręcanych dwoma śrubkami dołączonymi do zestawu. W środku bumper jest wyklejony czymś w rodzaju gąbki aby lepiej neutralizować uderzenia, oraz aby aluminium nie zarysowało telefonu. Przed zamówieniem obawiałem się, że jest to zbyt słaba ochrona, jednak podczas zakładania czuć sprężystość tego materiału więc myślę, że zda swój egzamin.

Sama konstrukcja bumpera jest bardzo solidna, sztywna i szczegółowo wykonana. Powiem szczerze, że pierwszy raz widzę tak dobrze wykonane etui, a za razem tak estetyczne i eleganckie. Delikatnym minusem są klawisze fizyczne, ponieważ posiadają lekkie luzy i poruszają się w ramce. Jednak nie można im zarzucić niepoprawnego działania. Klawisze wciskają się z łatwością, a przy tym są na tyle sztywne, że przypadkowo nie powinniśmy ich wcisnąć w kieszeni.Nie można również pominąć funkcjonalności tego bumpera. Posiada on wszelkie potrzebne wycięcia umożliwiające pełną funkcjonalność telefonu.Bumper posiada wycięcia na: kartę SD i port USB, port magnetyczny, gniazdo słuchawkowe, mikrofon redukcyjny, mikrofon główny a nawet otwór na smyczkę.Zestaw

Cały zestaw otrzymujemy w eleganckim (choć zwyczajnym kartonowo-plastikowym) opakowaniu. W środku znajdziemy: bumper, 4 śrubki (2 zapasowe), kluczyk do skręcenia bumpera (malutki imbus), adapter pozwalający na komfortowe używanie stacji dokującej bez wkładki (nie testowałem jeszcze) oraz skórzaną naklejkę, którą montujemy na tył telefonu zamiast np. szkła czy folii (patrz zdjęcia poniżej). Co do ostatniego elementu to zaznaczę, że nakładka nie jest przyklejana na kleju ale na zasadzie folii aby móc ją w razie czego bez problemu odkleić. Dodam również, że jako gratis bardzo ładnie się prezentuje choć osobiście chyba zmienię ją na szkło hartowane.

Użytkowanie

Ciężko jeszcze stwierdzić jak wyjdzie to w praktyce ale zapowiada się bardzo dobrze. Telefon w bumperze dobrze leży w dłoni, a wszelkie wycięcia wspomagają pewny uchwyt.
Ze względu na odsłonięty port magnetyczny nie ma konieczności otwierania zaślepki USB przy każdym ładowaniu co nie narazi jej na przedwczesne zużycie. Dodatkowo możemy również używać stacji dokującej więc myślę, że port USB będzie używany tylko w celu przesyłania danych.
Miłym dodatkiem jest fakt, że bumper nie jest kompatybilny jedynie z szklanymi protectorami producenta ale również z każdym innym. Osobiście posiadam jeden z tańszych modeli i wpasowuje się prawie "jak od tego" (patrz zdjęcia niżej). Przypuszczam, że jeśli chodzi o tylne szkło to również nie będzie z tym problemu więc możemy dobrać sobie protector według własnych preferencji.
Ze swojej strony jeśli chodzi o tylną część polecam szkła z powłoką oleofobową w celu zredukowania odbitych odcisków palców. Jest ona mniej "śliska" od normalnych ale myślę, że to nawet poprawi komfort trzymania telefonu w dłoni.

Podsumowanie

Przed zakupem byłem przeciwnikiem bumperów, teraz mogę jednak powiedzieć, że jeśli w przyszłości będę miał wybierać pomiędzy zwyczajnym gumowym etui a bumperem tego producenta, wybiorę bumper.
Krótko mówiąc za (tutaj jedyny poważny minus) cenę około 150 zł otrzymujemy perfekcyjnie wykonany bumper, nadający telefonowi niepowtarzalny wygląd i względnie dobrą ochronę.
Dla wszystkich niezdecydowanych - POLECAM!!!

Galeria

Poniżej na szybko robione zdjęcia mojego telefonu w testowanym bumperze.

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Sony Xperia Z3 Compact - Bumper Devilcase

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz