środa, 21 września 2016

Xiaomi RedMi Note 3 Pro - Wyświetlacz miga po wymianie

Xiaomi RedMi Note 3 Pro - Wyświetlacz miga po wymianie


O samej wymianie nie będziemy się rozpisywać bo przebiega praktycznie tak samo jak w każdym innym smartphonie. W skrócie rozkręcasz, demontujesz płytę, odklejasz wyświetlacz, wklejasz nowy, montujesz płytę i skręcasz. Ot cała filozofia.

Jest w tym modelu jednak jeden maleńki szczegół, który zaskoczył nas konkretnie. Otóż w pewnych warunkach po zamontowaniu nowego wyświetlacza nie będzie on działać.
Doświadczony serwisant zawsze sprawdzi wyświetlacz przed wklejeniem go do obudowy. Przeważnie podpina się go "na krótko" żeby tylko sprawdzić. I tu pojawia się problem gdyż takie podpięcie "na krótko" właśnie jest błędem w tym modelu.
Żeby nie stracić sporo czasu na kilkukrotne montowanie, kilku różnych wersji wyświetlaczy a potem i tak stwierdzenie, że żaden nie działa polecamy: wpierw podłączyć wyświetlacz a następnie przed uruchomieniem telefonu założyć tylną klapkę i podłączyć czytnik linii papilarnych.
W innym wypadku wyświetlacz po podłączeniu będzie jedynie migać.
Okazuje się, że w tym modelu (i może innych Xiaomi) jeśli użytkownik zablokuje telefon za pomocą odcisku palca, a następnie odłączy się czytnik linii papilarnych wyświetlacz zaczyna samoczynnie wyłączać się i włączać z częstotliwością około 2 sekund. Po podłączeniu czytnika znowu zaczyna działać.
W gruncie rzeczy ostatnią rzeczą, o której serwisant może pomyśleć podczas testowania wyświetlacza to montaż klapki ale jak widać są przypadki gdzie bez tego się nie obejdzie.

Mamy nadzieję, że powyższy wpis zaoszczędzi komuś czas, który my straciliśmy na diagnozie tej "usterki". :)

Pozdrawiamy, E11 MT-Lab.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz