środa, 3 lutego 2016

Jak szybko sprawdzić ważność karty KKM bez biletomatu czy kasownika.

Czasem stoisz na przystanku w części miasta której kompletnie nie znasz. Masz ze sobą kartę KKM ale nagle zaczynasz się zastanawiać czy aby na pewno masz jeszcze aktywny bilet. Niby tak, bo przecież pamiętasz, że powinien być aktywny przynajmniej do połowy miesiąca, ale czy na pewno? Niestety raz zasiane ziarno niepewności zaczyna kiełkować więc myślisz - sprawdzę w autobusie. Tutaj niestety wkracza krakowska rzeczywistość. Wchodzisz do starego Jelcza a tam stare brązowe kasowniki. Nie możesz sprawdzić biletu, podchodzisz więc do kierowcy w celu zakupienia biletu a tu cała stówa w portfelu, kierowca tylko się śmieje i jedzie dalej. Zaczynasz więc panikować, wysiadasz na następnym przystanku i zaczynasz poszukiwania kiosku. Niestety jesteś na wylocie z miasta więc kiosku nie ma. Wsiadasz więc do następnego autobusu bo i tak jesteś już spóźniony i liczysz na to, że jednak twój bilet jest dalej aktywny.
Brzmi znajomo?

Sam nie raz znalazłem się w podobnej sytuacji więc przeglądając sklep Play wybrałem dwie aplikacje, które mogą nam pomóc w takiej sytuacji.
Pierwszą z nich jest Krakowska Karta Miejska KKM.
Aplikacja mało rozreklamowana ale za to bardzo przydatna. Dlatego postanowiłem ją tutaj przedstawić.
Za jej pomocą możecie tak samo jak na stronie MPK sprawdzić ważność Waszej karty KKM.
Plus jest taki, że nie musicie otwierać przeglądarki, przedzierać się przez dziesiątki podstron, powiększać pola tekstowe itd. Zwyczajnie wystarczy wpisać dane z karty i aplikacja pokaże nam zawarte na niej, ostatnie bilety.

Krakowska Karta Miejska KKM

Druga z nich to SkyCash. Aplikacja pozwalająca na zakup większości biletów na różne rodzaje środków komunikacji jak bilety kolejowe, autobusowe czy miejskie.
Wystarczy zarejestrować się, doładować konto SkyCash lub dodać kartę kredytować i już można kupować bilety. Aplikacja dobrze znana więc nie potrzeba tu większego opisu.

Tak oto mamy kolejny przykład jak nowa technologia może nam pomóc w życiu codziennym, wystarczy, że jest odpowiednio wykorzystywana. Smartfon to nie tylko zabawka do selfie. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz