środa, 10 lutego 2016

Moto G 3rd Gen - Naprawa złącza SIM

Są czasem takie sytuacje, gdy telefon jest zbyt nowy lub na tyle mało popularny, że pomimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie wymienić w nim uszkodzonych części czy nawet ich zamówić.
Tak właśnie wygląda obecnie sytuacja z Motorolą Moto G trzeciej generacji.
Dostaliśmy taki model do naprawy z uszkodzeniem złącza SIM. Niestety złącze było na tyle uszkodzone, że pomimo braku tylko jednego pinu w gnieździe, brakowało również jego punktu lutowniczego co uniemożliwiało wlutowanie nowej "nóżki".
Konieczna była wymiana całej płytki ze złączem SIM. Okazało się jednak, że owa część jest kompletnie niedostępna, nawet w chińskich hurtowniach.

Po 3 godzinach zabawy z miernikiem, poszukiwaniach odpowiednich ścieżek na płytce karty SIM i kombinacjach jak to wszystko poskładać żeby działało jak powinno, udało nam się uzyskać taki efekt.

Moto G 3rd Gen - Naprawa złącza SIM
Moto G 3rd Gen - Naprawa złącza SIM
Moto G 3rd Gen - Naprawa złącza SIM
Moto G 3rd Gen - Naprawa złącza SIM


Jak widać na 2 ostatnich zdjęciach środkowa "nóżka" choć odrobinę inna idealnie wpasowuje się w złącze. Poniżej nóżki udało nam się zamaskować drucik idący bezpośrednio do złącza płytki karty SIM z płytą główną.

Nie jest to co prawda tak trwałe rozwiązanie jak kompletna wymiana uszkodzonej części ale w tym wypadku była to jedyna możliwość na przywrócenia pełnej funkcjonalności tego telefonu.

Prawie zawsze polecamy naszym klientom wymianę uszkodzonych części ale w sytuacjach jak ta gdy wymiana jest niemożliwa staramy się znaleźć mniej konwencjonalne rozwiązanie.

Aby uniknąć pytań na temat tego czy drucik nie robi zwarcia szybko odpowiadam, że choć nie wygląda jest izolowany i tylko jego zakończenia mają połączenie ze stykami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz