czwartek, 7 kwietnia 2016

Mały test aparatu w Sony Xperia Z3 Compact.

W ostatnią niedzielę miałem okazję zrobić kilka kilometrów w terenie i w końcu sprawdzić jak aparat w Xperii Z3 Compact sprawuje się poza dobrze oświetlonymi pomieszczeniami.
Nie jestem fotografem ani nawet amatorem fotografii. Aparatu głównie używam w pracy, do zapisywania fajnych przypadków serwisowych więc moje doświadczenie w tym temacie jest niewielkie.
Dlatego nie zagłębiam się w rzeczywiste możliwości aparatu bo takich testów jest już wiele a skupiłem się jedynie na tym jak działa tryb inteligentny. Powiedzmy sobie szczerze, większość z nas nigdy nie otworzy jakichkolwiek ustawień aparatu i nie będzie robić dziesiątek podejść do jednego obiektu żeby zrobić to perfekcyjne zdjęcie. Do tego służą profesjonalne aparaty, chcesz zrobić sesję w terenie - bierzesz aparat, powiedzmy 3 obiektywy i statyw.
Jednak aparat w telefonie jest idealnym narzędziem do uwiecznienia ciekawych rzeczy, które widzimy na codzień nie mając przy sobie przenośnego studia fotograficznego.
Poniżej kilka zdjęć pokazujących jak Xperia Z3 Compact sprawdza się w tej dziedzinie. Całość wykonana w Krakowie na terenie Lasku Wolskiego.


Motywem przewodnim będzie "rower", innego nie było akurat w pobliżu. :)Zdjęcia wyszły całkiem przyzwoite ale nie można powiedzieć, że dobre.
Te wykonane z odległości nie większej niż 1-1.5m są ostre, bardzo szczegółowe i mają dobre nasycenie kolorów. Niestety zdjęcia gdzie obiekt znajduje się już w większej odległości oraz na szczegółowym tle nie prezentują się już tak ładnie. Pomimo tego, że nie były robione w biegu to można zauważyć, że nie są ostre, mają sporą ilość ziarna a kolory są dosyć wyblakłe. Co prawda obecnie ściółka leśna nie jest zbyt barwna ale w rzeczywistości miała stanowczo lepsze kolory i ostrość. :)
Podsumowując aparat nie jest zły ale niestety w trybie inteligentnym wystarczy bardziej szczegółowe tło i gorsze oświetlenie a zdjęcia wyjdą nieostre i pozbawione nasycenia.
Żeby zobaczyć jak poradzi sobie w barwniejszym otoczeniu będziemy musieli jeszcze kilka miesięcy poczekać. Może wtedy będzie lepiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz