środa, 29 czerwca 2016

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju LOCA?

Klienci często pytają nas dlaczego nie używamy kleju LOCA do wymiany szybek w smartfonach. Przecież jest to sporo tańsza i łatwiejsza metoda. Odpowiadamy krótko - jest to faktycznie najtańsza metoda, ale na pewno nie najlepsza. Poniższy wpis powinien Wam trochę rozjaśnić ten temat.

Bez wątpliwości w dzisiejszych czasach pęknięta szybka czy digitizer są jednymi z najczęstszych uszkodzeń naszych smartfonów. Równie często wymiana szybki wiąże się z wymianą wyświetlacza, które są zespolone specjalnym klejem. W przynajmniej 90% przypadków da się je ze sobą rozdzielić, ale równie często podczas takiej operacji uszkodzeniu ulega wyświetlacz.
Nie jest to jednak jedyny minus wymiany samej szybki. Problem jest również podczas montażu.
Można to zrobić przy użyciu suchych plastrów OCA, jednak do tego potrzebny jest dosyć drogi sprzęt i nie każdy serwis taki posiada. Co prawda ta metoda jest według mnie sporo lepsza, bo odbywa się bez użycia ciekłego kleju i po naprawie wszystko wygląda jak oryginalne. Czasem potrafią pojawić się pęcherzyki powietrza ale jest to spotykane jedynie w niecałych 10% napraw.

Istnieje jednak tańsza metoda, nie wymagająca komory ciśnieniowej, a przy minimalnej wiedzy wykonalna jest nawet w warunkach domowych. Problem w tym, że po takiej naprawie, jeśli nie zostanie perfekcyjnie wykonana, telefon nie będzie wyglądać tak ładnie jak po zastosowaniu pierwszej metody.
Ostatnio dostaliśmy Samsunga Galaxy S3 do zdjęcia Sim-Locka i po wyjęciu go z woreczka ochronnego klej z telefonu się praktycznie wylewał. Jak okazało się telefon zanim trafił do naszego serwisu był naprawiany metodą nr. 2 przy użyciu kleju LOCA. Sami zobaczcie.

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju Loca?

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju Loca?

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju Loca?

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju Loca?


Oczywiście sytuacja na powyższych zdjęciach jest krytycznym przykładem jak nie powinno się tego robić, kilka dni po naprawie klej nie powinien cały czas wypływać z telefonu.
W sytuacji jak ta, kiedy klej jest wszędzie na zewnątrz, jest również wewnątrz. Co się z tym wiąże? Nieostre zdjęcia z przedniego aparatu, problemy z czujnikami oświetlenia i zbliżeniowym, czasem przytłumiony dźwięk głośnika, niedziałające mikrofony, a w krytycznych przypadkach zdarzało się, że wyświetlacz przestawał działać.

Tak więc lista problemów po niepoprawnie wykonanej naprawie przy użyciu kleju LOCA jest długa i nieprzyjemna dla właściciela telefonu.

Dlatego zawsze naszym klientom proponujemy albo wymianę całego SETu czyli kompletu łącznie z wyświetlaczem, albo wymianę szybki droższą metodą, przy użyciu plastrów OCA.
Obecnie niestety nie posiadamy komory ciśnieniowej ale jak tylko fundusze pozwolą dodamy ją do wyposażenia naszego serwisu, oraz w ramach rekompensaty przygotujemy odpowiednią promocję na owe usługi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz