sobota, 30 lipca 2016

Here WeGo - aktualizacja wprowadzająca nowe tryby

Od pojawienia się map Here w sklepie Play czujnie obserwowałem rozwój tej aplikacji. Ze względu na szczegółowe i aktualne mapy oraz brak opłat za samo aplikację, czy korzystanie z niej jest to ciekawa pozycja dla osób poruszających się po drogach.
Niestety dla osób korzystających z nawigacji głównie w terenie, aplikacja średnio wypada z powodu braku trybów przystosowanych do terenowych wycieczek.

2 dnie temu pojawiła się nowa aktualizacja, która miała wszystko zmienić, ale czy na pewno?

Here WeGo - aktualizacja wprowadzająca nowe tryby


Od teraz aplikacja nie nazywa się już Here, a Here WeGo i posiada wszystkie niezbędne tryby do poruszania się pod drogach, po mieście jak i w terenie.
Niestety okazuje się, że to nie wystarczy gdyż spora część pieszych czy rowerowych punktów orientacyjnych na niej nie występuje. Dodatkowym problemem jest brak możliwości pełnego zaplanowania trasy, więc pomijając fakt, że nie możemy wybrać interesującego nas punktu orientacyjnego jako punkt docelowy, to nie możemy również zaplanować wycieczki wybierając takie punkty ręcznie na mapie. Oczywiście można wyznaczać trasę po każdym postoju, ale chyba nie na tym polega ułatwienie, które powinna nam oferować nawigacja.

Tak więc podsumowując rozwój aplikacji poszedł w dobrą stronę, ale jeszcze wiele brakuje żeby aplikacja mogła konkurować z nawet średnimi pozycjami dostępnymi w Google Play.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz