środa, 29 czerwca 2016

Dobra Promocja dla Użytkowników Play na Kartę

Głośno ostatnio wszędzie jest o obowiązkowej rejestracji kart SIM pre-paid.
Play nawet przygotowało promocję dla osób rejestrujących numer. Zasady są proste - rejestrujesz numer, dostajesz 100zł na rozmowy, 10GB internetu na 30 dni i rok ważności konta.
Oczywiście wszędzie się chwalą tą promocją. Wiadomo, chcą zachęcić jak najwięcej swoich użytkowników do rejestracji, bo później, kiedy będzie ona obowiązkowa ludzie zaczną się buntować i stracą sporą ilość z tych pre-paidów.

Nie chwalą się jednak, a w każdym razie ja nigdzie nie widziałem jakiejkolwiek wzmianki o tym, że zarejestrowani już użytkownicy również mogą skorzystać z tej promocji.
Wystarczy, że masz zarejestrowany numer w Play na kartę, wejdziesz na swoje konto w Play24 i aktywujesz promocję. Testowałem na swoim firmowym numerze (pre-paid oczywiście), zarejestrowanym kilka lat temu i aktywowałem ten pakiet bez problemu. Miałem już przenosić numer do innego operatora ale taki miły prezent na koniec współpracy mi Play zrobił, że zostanę jeszcze te kilka dni dłużej. :)

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju LOCA?

Klienci często pytają nas dlaczego nie używamy kleju LOCA do wymiany szybek w smartfonach. Przecież jest to sporo tańsza i łatwiejsza metoda. Odpowiadamy krótko - jest to faktycznie najtańsza metoda, ale na pewno nie najlepsza. Poniższy wpis powinien Wam trochę rozjaśnić ten temat.

Bez wątpliwości w dzisiejszych czasach pęknięta szybka czy digitizer są jednymi z najczęstszych uszkodzeń naszych smartfonów. Równie często wymiana szybki wiąże się z wymianą wyświetlacza, które są zespolone specjalnym klejem. W przynajmniej 90% przypadków da się je ze sobą rozdzielić, ale równie często podczas takiej operacji uszkodzeniu ulega wyświetlacz.
Nie jest to jednak jedyny minus wymiany samej szybki. Problem jest również podczas montażu.
Można to zrobić przy użyciu suchych plastrów OCA, jednak do tego potrzebny jest dosyć drogi sprzęt i nie każdy serwis taki posiada. Co prawda ta metoda jest według mnie sporo lepsza, bo odbywa się bez użycia ciekłego kleju i po naprawie wszystko wygląda jak oryginalne. Czasem potrafią pojawić się pęcherzyki powietrza ale jest to spotykane jedynie w niecałych 10% napraw.

Istnieje jednak tańsza metoda, nie wymagająca komory ciśnieniowej, a przy minimalnej wiedzy wykonalna jest nawet w warunkach domowych. Problem w tym, że po takiej naprawie, jeśli nie zostanie perfekcyjnie wykonana, telefon nie będzie wyglądać tak ładnie jak po zastosowaniu pierwszej metody.
Ostatnio dostaliśmy Samsunga Galaxy S3 do zdjęcia Sim-Locka i po wyjęciu go z woreczka ochronnego klej z telefonu się praktycznie wylewał. Jak okazało się telefon zanim trafił do naszego serwisu był naprawiany metodą nr. 2 przy użyciu kleju LOCA. Sami zobaczcie.

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju Loca?

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju Loca?

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju Loca?

Dlaczego nie polecamy wymiany szybek przy użyciu kleju Loca?


Oczywiście sytuacja na powyższych zdjęciach jest krytycznym przykładem jak nie powinno się tego robić, kilka dni po naprawie klej nie powinien cały czas wypływać z telefonu.
W sytuacji jak ta, kiedy klej jest wszędzie na zewnątrz, jest również wewnątrz. Co się z tym wiąże? Nieostre zdjęcia z przedniego aparatu, problemy z czujnikami oświetlenia i zbliżeniowym, czasem przytłumiony dźwięk głośnika, niedziałające mikrofony, a w krytycznych przypadkach zdarzało się, że wyświetlacz przestawał działać.

Tak więc lista problemów po niepoprawnie wykonanej naprawie przy użyciu kleju LOCA jest długa i nieprzyjemna dla właściciela telefonu.

Dlatego zawsze naszym klientom proponujemy albo wymianę całego SETu czyli kompletu łącznie z wyświetlaczem, albo wymianę szybki droższą metodą, przy użyciu plastrów OCA.
Obecnie niestety nie posiadamy komory ciśnieniowej ale jak tylko fundusze pozwolą dodamy ją do wyposażenia naszego serwisu, oraz w ramach rekompensaty przygotujemy odpowiednią promocję na owe usługi.

niedziela, 26 czerwca 2016

Wyprzedaż Magazynowa - Część 1


Wyprzedaż Magazynowa - Część 1


Ponieważ ostatnio przejęliśmy część innego serwisu, a wraz ze sprzętem serwisowym dostaliśmy również sporą ilość telefonów i akcesoriów, od dzisiaj będziemy je systematycznie wyprzedawać.
Nie są to telefony pierwszej młodości, ale mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie telefony i akcesoria oryginalne, bez chińskich części i oczywiście z gwarancją.

Na pierwszą turę poszło:
- 5 "niezniszczalnych" sztuk Samsunga Galaxy Xcover GT-S5690
- mocny Router MiFi Huawei E5372
- muzyczny Samsung Galaxy Music GT-S6010
- ekran dotykowy wraz z wyświetlaczem do Nokii Lumii 735
- ciekawy power bank DOCA mini

Oczywiście dla wszystkich naszych klientów stacjonarnych ceny do negocjacji.
Te oraz wszystkie inne aukcje dostępne na naszym profilu Allegro.
Następna partia pójdzie na aukcję jak tylko będzie chwila na ogarnięcie tematu.

czwartek, 16 czerwca 2016

Porównanie Nawigacji "Rowerowych" na Androida


Lato to i rower. Dla mnie jedno z drugim to nieodłączna kombinacja od lat. Im dłuższe wycieczki w nieznane, im głębszy las, im większa dzicz, im większe bezdroża tym lepiej.
Niestety czasem na tych bezdrożach człowiek się gubi, będąc pomiędzy niczym a niczym zaczyna kombinować jak wrócić na szlak czy znaleźć drogę powrotną.
Tutaj z pomocą przychodzi nawigacja. Dedykowanych rozwiązań jest wiele ale ich cena czasami bywa porównywalna do ceny całego, co prawda niskiej klasy ale całego roweru.
Dlatego alternatywą jest prosty uchwyt na kierownicę i aplikacja w naszym smartfonie.

Ja skupię się na 3 aplikacjach (jedna płatna) dla systemu Android.


1. Google Maps - pozycja obowiązkowa, której nie mogłoby zabraknąć. Jasna i czytelna mapa, to samo w przypadku nawigacji, bardzo dobre wyznaczanie tras rowerowych i aktualne mapy.
Nawet ostatnimi czasy jest możliwość zapisania sporego fragmentu mapy w wersji offline, aby będąc w obszarze z bardzo słabym zasięgiem sieci komórkowych móc bez problemu podążać za nawigacją.
Niestety poza oczywistymi plusami, zalety tej nawigacji tutaj się kończą.

Po pierwsze wiele szlaków turystycznych oraz punktów jak schroniska górskie czy szczyty, pomimo tego, że są poprawnie zaznaczone na mapie to nawigacja błędnie do nich prowadzi. Np. położenie Kopca Piłsudskiego w Krakowie podała mi myląc się jedynie o 2km.

Po drugie możliwości offline kończą się na trasach samochodowych. Nawigacja nie jest w stanie wyznaczyć jakiejkolwiek trasy rowerowej czy pieszej bez dostępu do internetu. Nawet jeśli wcześniej zapisze się trasę i próbuje się ją ponownie wczytać w wersji offline, aplikacja mówi nam, że nie posiada wskazówek dojazdu w wersji offline.

Jak dla mnie to kompletnie dyskwalifikuje ją jako nawigację, na której można polegać. Może w mieście, gdzie mamy praktycznie wszędzie połączenie z internetem się sprawdzi, ale na terenach bez zasięgu 3G/4G jest bezużyteczna.


2. MAPS.ME - po niemiłych doświadczeniach z Google Maps postanowiłem sprawdzić bardzo dobrze ocenianą alternatywę. No cóż, muszę przyznać, że jest to bardzo dobra nawigacja, z bardzo aktualnymi mapami. Wszystkie interesujące mnie punkty zaznaczone tam gdzie powinny, nic tylko się cieszyć.

Szkoda tylko, że kompletnie brakuje jej wyznaczania tras rowerowych. Aplikacja albo będzie nas prowadzić asfaltową drogą gdzie nadłożymy kilkadziesiąt procent trasy, albo w trybie nawigacji pieszej potrafi znaleźć ścieżki gdzie czasem nawet ciężko iść pieszo a co dopiero z rowerem.
Na górskich szlakach jest to świetna sprawa i mapa tworzona przez użytkowników idealnie się sprawdza ze względu na swoją szczegółowość. Raz próbowałem przebić się na rowerze przez wyznaczoną trasę pieszą - po 2km zrezygnowałem. Wolałem nie sprawdzać co jest na końcu ścieżki pomiędzy 2 metrowymi zaroślami. :)


3. OsmAnd+ - ta nawigacja w końcu trafiła do mnie. Pomimo tego, że jest płatna (darmowa wersja ma ograniczenia) to warto rozważyć ją jako główną nawigację rowerową.
Nawigacja tak samo jak MAPS.ME jest oparta o mapy OSM więc jej dokładność jest więcej niż zadowalająca. Interfacem nie powala, wiele opcji jest zamaskowanych i trzeba się do nich dokopywać. Został on już co prawda zaktualizowany do Material Design, jednak do przejrzystości z Google Maps wiele tu brakuje.

Na szczęście aplikacja nadrabia działaniem.
Po pierwsze jakość map, jak pisałem jest bardziej niż zadowalająca. Większość leśnych szlaków, polnych ścieżek i przesmyków jest zaznaczona, więc jak najbardziej pasuje do eksploracji nieznanych terenów.

Po drugie nawigacja sama w sobie działa bardzo dobrze. Kompletnie możemy zapomnieć o połączeniu z internetem. Jest dedykowana opcja wyznaczania ścieżek rowerowych, z możliwością wyboru nawierzchni. Czyli jeśli nie chcemy przebijać się przez las ustawiamy opcję "omijaj nieutwardzone drogi" i nawigacja będzie nas prowadziła asfaltówką wzdłuż lasu zamiast przez jego środek. Natomiast jeśli chcemy poszaleć na leśnym szlaku aplikacja poprowadzi nas bez problemu trasą, która jest przystosowana do jazdy na rowerze. Nie trafimy na skalne przesmyki czy mosty linowe.
Oczywiście zdarza się, że wyznaczy trasę przez 13km drogę pokrytą 10cm warstwą piasku gdzie kompletnie się jechać nie da, ale to są już szczegóły. :)

Po trzecie poza masą ciekawych opcji ma np. funkcję automatycznego wygaszania ekranu w celu oszczędzania energii. Ekran automatycznie jest wygaszany po chwili nieaktywności oraz ponownie włączany kilka do kilkudziesięciu sekund przez zakrętem czy zmianą trasy, zależnie od ustawienia.
Dodatkowo mamy dostęp do tysięcy punktów POI co stanowczo ułatwia wyznaczanie trasy do niestandardowych miejsc, czy punktów orientacyjnych jak np. kapliczka w parku narodowym Zimny Dół.

Przejechałem na tej nawigacji już ponad 100km, część w mieście, większość na  jurajskim szlaku rowerowym orlich gniazd i muszę przyznać, że poza kilkoma wpadkami jak przejazd przez zalew, prowadziła idealnie.


Podsumowując: jeśli jeździsz poza miastem i chcesz mieć pewność, że trafisz tam gdzie chcesz, bez zbędnych objazdów i żałowania, że nie zabrałeś papierowej mapy, OsmAnd jest rozwiązaniem.
Jest też nawigacja Locus, która podobno jest sporo lepsza od OsmAnd, ale jakoś mnie do siebie nie przekonała. Jak na razie OsmAnd to mój faworyt.

Sony Xperia Z3 Compact - Jakość Zdjęć - Podejście 2

Idą wakacje, a jak wiadomo żadne wakacje nie mogą się obejść bez setek zdjęć ich dokumentujących.
Wiele osób często się zastanawia czy nie lepiej zrezygnować z zabierania ze sobą dużego, ciężkiego aparatu, w którym zapewne po godzinie robienia zdjęć bateria się rozładuje.
Też się nad tym zastanawiałem, ale poprzednia sesja zdjęciowa w terenie, tymczasowo odwiodła mnie od tego pomysłu. Niestety obecna sesja już utwierdziła mnie w przekonaniu, że jeszcze to nie jest to, jeszcze telefon nie zastąpi mi nawet dobrego kompaktowego aparatu, a na pewno nie telefon Sony z trybem automatycznym.

Na ostatnim wyjeździe starałem się zrobić jak najbardziej różnorodne zdjęcia żeby nie okazało się, że jak poprzednio, słabe oświetlenie wszystko zepsuje. Jedne zdjęcia wyszły lepsze, inne gorsze ale w obu przypadkach jakość zostawia wiele do życzenia.
Sami zobaczcie.




Wniosek? Jeśli używacie aparatu sporadycznie do zrobienia zdjęcia czegoś ciekawego, takie rozwiązanie jak najbardziej się do tego nadaje. Natomiast jeśli chcecie mieć na pamiątkę ładne zdjęcia, dobry aparat wynagrodzi Wam odrobinę cięższy bagaż.

Na koniec, bardziej w formie ciekawostki mały teścik jak wypada nagranie wideo w dobrym oświetleniu. Jak na Full HD nie jest to nic specjalnego ale niektóre modele z podobną specyfikacją wypadają stanowczo gorzej.


środa, 15 czerwca 2016

Microsoft Lumia 550 - Wymiana Gniazda / Slotu SIM

W związku z ostatnimi zmianami nie było za bardzo czasu na szukanie ciekawych przypadków serwisowych, im szybciej się wyczyści zaległości tym więcej będzie czasu na kwestie administracyjne.
Jednak na szybko wybraliśmy jeden w miarę świeży model. Na stół trafiła Lumia 550 z uszkodzonym slotem SIM.
Na początku obawiałem się tej naprawy ze względu na fakt, że cały slot jest lutowany praktycznie od spodu i nie wiedziałem czy płyta to wytrzyma.
Okazało się jednak, że Microsoft jak Nokia nie oszczędza na płytach głównych i naprawa poszła podręcznikowo.
Poniżej każdy etap wymiany.

Microsoft Lumia 550 - Wymiana Gniazda / Slotu SIM

Microsoft Lumia 550 - Wymiana Gniazda / Slotu SIM

Microsoft Lumia 550 - Wymiana Gniazda / Slotu SIM

Microsoft Lumia 550 - Wymiana Gniazda / Slotu SIM

Microsoft Lumia 550 - Wymiana Gniazda / Slotu SIM


Więc jeśli i u Was gniazdo SIM nie sprostało codziennym trudom zapraszamy do serwisu. Już od przyszłego tygodnia z powrotem stacjonarnie w Krakowie.

wtorek, 14 czerwca 2016

Szybki Powrót i Nowe Przymierze. :)

Jak niektórym już wiadomo a tym, którym jeszcze nie wiadomo informujemy, że nasze plany tymczasowo uległy zmianie i postanowiliśmy jeszcze na kilka miesięcy odłożyć zawieszenie projektu.

Żeby było ciekawiej na jakiś czas postanowiliśmy połączyć swoje siły z znanym już w Krakowie serwisem laptopów i otworzyć wspólny punkt serwisowy w centrum miasta.

Z okazji tego przygotowaliśmy dla Was nową, przejrzystą ofertę serwisową.

O szczegółach związanych z nowym punktem stacjonarnym będziemy Was na bieżąco informować.