niedziela, 6 sierpnia 2017

Advanced Cycle Editor - Mod dla Androidowego Menadżera Danych

Zastanawialiście się kiedyś nad bezużytecznością stockowego menadżera danych w Androidzie? Pewnie część z Was zapyta "co to w ogóle jest?" No właśnie, tak to działa. Jednak z pomocą tytułowego moda w końcu domyślny menadżer danych w Androidzie staje się użyteczny.

W czasach gdy jeszcze pakiety internetowe były kosmicznie drogie i każdy kilobajt danych był na wagę złota w smartfonach królowały menadżery danych, które podliczały zużycie danych i odcinały dane mobilne po przekroczeniu limitu danych aby nie przysporzyć użytkownikowi dodatkowych kosztów za przekroczenie limitu.
Problem z tego typu aplikacjami był taki, że były dosyć zasobożerne i przez ciągłą aktywność konkretnie drainowały baterię.  Dlatego w końcu Google wprowadziło własny menadżer danych do swojego systemu.
Można by powiedzieć, że za późno dla nas bo na dzień dzisiejszy mamy dostęp do pakietów nawet po kilkaset GB, lejki i inne udogodnienia od operatorów. Pamiętajmy jednak, że nie każdy kraj ma tak rozwinięte usługi mobilne operatorów sieci komórkowych oraz w sytuacji korzystania z pakietów roamingowych możemy się nieźle zdziwić jak szybko się one kończą.
Dlatego dobry licznik z odcięciem danych po przekroczeniu limitu nadal jest przydatną funkcją.
Na pierwszy rzut oka, domyślny, androidowy licznik spełnia swoje zadanie. Ustawiamy limit, czas pakietu i liczy. Problem jednak pojawia się kiedy nasz pakiet jest niestandardowy i nie pokrywa się z miesięcznym przedziałem, który jedynie możemy ustawić.

Tutaj dzięki użytkownikowi XDAm0m4x przychodzi Advanced Data Plan czyli prosty moduł do Xposed, który daje możliwość ustawienia własnego cyklu dla pakietów internetowych.
Jaka jest tego zaleta? Ano taka, że; nie jesteśmy zmuszeni do pilnowania niestandardowych czasowo pakietów oraz nie musimy instalować dodatkowych aplikacji, które co prawda są wiele bardziej rozbudowane i mają większe możliwości personalizacji ale przez to generują wiele większe zużycie baterii oraz na słabszych modelach potrafią obciążać podzespoły.

Advanced Data Plan jest wyjątkowo prostym narzędziem. Jeśli posiadamy w telefonie zainstalowany Xposed Framework wystarczy, że pobierzemy moduł z repozytorium a następnie w ustawieniach domyślnego menadżera danych wybierzemy z listy opcję "Zmień Cykl". Opcja ta pozwoli na dowolną zmianę cyklu pakietu. Można w ten sposób ustawić niestandardowy pakiet np. 7 dniowy czy dostosować okres do już aktywnego pakietu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz