piątek, 11 sierpnia 2017

Orange 1410GB po Doładowaniu + Rok Ważności Konta

Orange 1410GB po Doładowaniu + Rok Ważności Konta


Dzisiaj przedstawimy sposób jak aktywować pakiet 1410GB w Orange Free na Kartę z roczną ważnością pakietu. Metoda przetestowana osobiście więc w pełni sprawdzona. Nie mniej jednak nie odpowiadamy za jakiekolwiek problemy wynikające z zastosowania poniższej metody.

Część z Was zapewne już słyszało o owej promocji, kto jednak nie, zapraszamy do lektury na http://1410gb.pl .
Jak widnieje w opisie oferty, polega ona na doładowaniu konta kwotą 200zł, za którą w ramach bonusu za doładowanie otrzymujemy 100+1310GB. Promocję możemy aktywować do 31.08.2017 roku i jest ona ważna przez 155 dni.
Jak się szybko jednak okazało ważność pakietu można było wydłużyć do 365 dni lu więcej, przez aktywację Roku Ważności Konta.
Niestety w Lipcu zmianom uległ regulamin Orange i od tejże zmiany RWK nie przedłuża już ważności pakietów na subkontach. Oczywiście Grunwald obecnie trafia na subkonto, co uniemożliwia jego przedłużenie.

Na szczęście jest jednak pewna luka. W momencie przenoszenia numeru do Orange dostajemy na start taryfę Orange Free na Kartę, w której mamy jedynie maleńki pakiet 2GB na subkoncie ale owe subkonto ma ważność 365 dni. Dlatego po doładowaniu pakiet 1410GB trafia na to subkonto a jego ważność nie ulega zmianie.
Nie jest to w żaden sposób niezgodne z regulaminem, więc nie musimy się obawiać niczego ze strony Orange jak w przypadku zakupu nowej karty na allegro - takie karty były ostatnio masowo blokowane.

Tak więc przejdźmy do konkretów:

  1. Kup starter Play, Plus, T-Mobile czy jakiejkolwiek innej sieci, innej niż Orange.
  2. Zarejestruj numer.
  3. Wejdź na http://www.orange.pl/kid,4002009309,id,4004953592,article.html i wypełnij wniosek o przeniesienie numeru. WAŻNE - nie przenoś numeru w salonie Orange gdyż numer zostanie domyślnie przeniesiony do taryfy Yes a nas interesuje Orange Free na Kartę.
  4. Wraz z kartą SIM otrzymasz numer tymczasowy, nie doładowuj go, poczekaj na SMS potwierdzający przeniesienie numeru. Na wszelki wypadek sprawdź czy karta poprzedniego operatora jest już nieaktywna.
  5. Kiedy upewnisz się, że Twój numer jest już aktywny w sieci Orange, doładuj konto kuponem o wartości 200zł lub poprzez https://doladowania.orange.pl - w drugim przypadku otrzymasz dodatkowe bonusy.
  6. Gotowe. Teraz wystarczy zaczekać na informację o doładowaniu.
Poniższe screeny potwierdzają skuteczność tej metody.Dla zainteresowanych możemy jeszcze dodać, że od wprowadzenia oferty testujemy internet mobilny od Orange. Nie jest to może szczyt możliwości ale przy użyciu dobrej anteny spokojnie może zastąpić internet stacjonarny.
Internet na antenie mimo 2x20dbi działa stabilnie, bez spadków prędkości i rozłączeń. Co prawda czasem potrafi przełączyć na słabszy nadajnik ale sprawę załatwia skrypt pingujący, który zresetuje modem jeśli wykryje zbyt wysoki ping.

Przykładowy skrypt dla modemu ZTE MF823:

Set wmi = GetObject("winmgmts:")
For i = 1 to 4
  Set ping = wmi.Get("Win32_PingStatus.Address='www.google.com'")
  If Not (IsNull(ping.StatusCode) Or ping.StatusCode) Then
    total = total + ping.ResponseTime
  Else
    WScript.Echo "Ping Failed, #" & i & " of 4"
  End If
Next 'i
If total / 4 > 70 Then
CreateObject("Wscript.Shell").Run "http://192.168.0.1/goform/goform_set_cmd_process?goformId=SET_BEARER_PREFERENCE&BearerPreference=NETWORK_auto"
WScript.Sleep(5000)
CreateObject("Wscript.Shell").Run "http://192.168.0.1/goform/goform_set_cmd_process?goformId=SET_BEARER_PREFERENCE&BearerPreference=Only_LTE"
End If

Po zastosowaniu dobrej anteny panelowej lub kierunkowej (w zależności od lokalizacji) oraz skryptu resetującego modem (w przypadku automatycznych zmian BTSa) można uznać Grunwald za nie najgorszy internet stacjonarny w przyzwoitej cenie.
Otrzymujemy 1410GB w cenie 200zł (oczywiście te 200zł również jest do wykorzystania) czyli miesięcznie 117,5GB w cenie 16,7zł.
Dodatkowo te 200zł na koncie możemy wykorzystać na doładowanie dodatkowego numeru przelewami SMS, dzięki czemu przez kilka miesięcy będziemy mogli w teorii za darmo z niego korzystać.

Podsumowując jest trochę zabawy z aktywacją a w miejscu o słabszym zasięgu konieczna będzie dodatkowa antena, jednak obecnie nie znajdziemy lepszej oferty na rynku.

Jeszcze raz zaznaczamy, że powyższa metoda jest jedynie luką w regulaminie i w każdej chwili może zostać załatana. Dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy z aktywacją pakietu.

Pozdrawiamy, E11 MT-Lab

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz