poniedziałek, 13 lutego 2017

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych nośników

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych nośników
Z powodu sporej ilości zleceń oraz planowanych zmian w firmie mieliśmy ostatnio mało czasu na publikowanie czegokolwiek ale jednak udało nam się znaleźć kilka fajnych przypadków. Postaramy się teraz nadrobić zaległości. :)

Na początek prosta ale fajna i bardzo przydatna usługa. Możliwe, że zdarzyło się Wam kiedyś uszkodzić fizycznie jakiś nośnik danych, np. wyrwany port USB w pendrive, złamana karta pamięci czy inne. Okazuje się, że taki nośnik nie nadaje się jedynie do wyrzucenia. Co prawda jego naprawa nie wchodzi w grę gdyż fizycznie uszkodzony nośnik, nawet jeśli naprawa będzie możliwa nie będzie już bezpiecznym miejscem na przechowywanie danych. Jednak przed jego wyrzuceniem zawsze można spróbować odzyskać z niego dane.

Czasem jest to dosyć problematyczne gdyż konieczne jest wpinanie się bezpośrednio w kość pamięci za pomocą specjalistycznych urządzeń. Czasem jednak jeżeli kość pamięci znajduje się na płytce drukowanej jest możliwość obejścia brakującego portu USB czy innego złącza za pomocą prowizorycznego interface'u USB.

Jeżeli mieliście kiedykolwiek podobny problem i utraciliście swoje dane przez słabej jakości pendrive czy zwykła nieuwagę to jest rozwiązanie dla Was. Zanim zdecydujecie się wyrzucić uszkodzony nośnik zapraszamy do naszego serwisu a my postaramy się odzyskać dla Was dane z takiego urządzenia.
Cena oraz czas realizacji zależy od zaawansowania uszkodzenia ale niezmiennie dowiecie się wszystkich szczegółów przed, nie po naprawie. :)

Zapraszamy, E11 MT-Lab

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz