wtorek, 14 lutego 2017

Sony Xperia Z3 Compact - Brak podświetlania ekranu - Wariant 2

Jakiś czas temu dostaliśmy od klienta tytułowy model z niedziałającym podświetlaniem wyświetlacza. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to klasyczna usterka dla tego modelu, którą już opisywaliśmy tutaj http://e11mtlab.blogspot.com/2016/05/sony-xperia-z3-compact-brak.html.
Okazuje się jednak, że każda reguła ma swój wyjątek. Dlatego szukaliśmy dalej i po chwili winowajca został wykryty - padło na wyświetlacz. W takich sytuacjach zawsze proponujemy wymianę ale ze względu, iż wyświetlacz był w prawie idealnym stanie oraz nie był to zamiennik postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć dlaczego nie podświetla.

Po rozklejeniu okazało się, że był on delikatnie zalany, akurat w miejscu taśmy od podświetlania.
Po wyczyszczeniu taśmy oraz gniazda odkryliśmy, że na taśmie brakuje 3 ścieżek, choć początkowo jedynie 2 wyglądały na uszkodzone. Normalnie takich rzeczy nie robimy bo przeważnie nie wychodzą lub są bardzo nietrwałe. Tutaj jednak po kilku godzinach pracy udało się odtworzyć ścieżki i przywrócić wyświetlacz do pełni funkcjonalności.
A oto efekt:

Sony Xperia Z3 Compact - Brak podświetlania ekranu - Wariant 2


Na zdjęciu widzimy prawie skończoną naprawę taśmy podświetlania. Co prawda konieczna była jeszcze naprawa 3 ścieżki od prawej ale ze względu na wrażliwą konstrukcję nie chcieliśmy już jej rozpinać i robić kolejnych zdjęć.
Ciekawostka: aby przybliżyć perspektywę, taśma jest przyciśnięta zwojem cyny (w celu zrobienia zdjęcia) o grubości 0.3mm więc druciki, których użyliśmy do regeneracji ścieżek mają poniżej 0.05mm. Cała naprawa odbyła się jedynie przy użyciu szkła powiększającego o mocy 3 dioptrii. :)
Nie było to łatwe zadanie ale wynik był bardzo satysfakcjonujący.

Wszelkie podobne naprawy możecie zrealizować w naszym serwisie stacjonarnym w Krakowie lub wysyłkowo po wcześniejszym ustaleniu szczegółów telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy, E11 MT-Lab

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz